Bemutatkozás

Annak érdekében, hogy a korai fejlesztés még több atipikusan fejlődő, illetve sérült gyermek számára váljon elérhetővé három ország szakemberei fogtak össze. A 2018 novembere és 2020 októbere között gyakorlatba ültetendő, az „Eltérő fejlődésű gyerekek fejlesztése online támogatással” elnevezésű Erasmus+ program keretében a nyíregyházi Rejtett Kincsek Down Egyesület, a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, valamint a kassai Centrum Liberta egy e-learning rendszer létrehozását vállalta. Az online platform magyarul, románul, szlovákul és angolul lesz elérhető. 

Rejtett Kincsek Down Egyesület:

A Rejtett Kincsek Down Egyesület segíti a Down-szindrómával és egyéb értelmi fogyatékossággal élő gyermekeket, felnőtteket és családjaikat, hogy aktív, boldog életet élhessenek a társadalom teljes jogú tagjaiként.  2011-ben Nyíregyházán az egyesület megnyitotta az első hazai inkluzív fejlesztő központot és játszóházat, a Csodavár Nyíregyházát, ahol a gyermekek fejlesztése és a családok támogatása mellett kiemelt figyelmet kap az integrált közeg megteremtése, hogy a fogyatékossággal élő gyermekek együtt játszhassanak és fejlődjenek ép társaikkal. A központ egyszerre fejlesztő ház a fogyatékossággal élő gyermekek számára, valamint különleges játszóházi szolgáltatásaival egyedi élményt nyújt minden gyermek számára. 
A Csodavár Nyíregyháza mintájára 2018-ban megnyitotta kapuit Budapest első inkluzív fejlesztő központja és játszóháza, a Csodavár Budapest, így már a fővárosi gyerekek/családjaik számára is elérhető a Csodavár-modell. Az egyesület célja minél több érintett gyermek korai fejlesztésének biztosítása mindkét városban. 
Az egyesület folyamatosan, interaktívan kommunikál a Down-szindrómával élő gyermekek családjaival, az egyesület Facebook oldala mára több mint 13 ezer követővel rendelkezik. Szintén a családok megfelelő informálásának, támogatásának a célja az egyesület gondozásában, az Erasmus+ támogatásának köszönhetően jelent meg az „Útikönyv - eltérő fejlődésű gyereket nevelő családoknak” elnevezésű, ingyenesen elérhető kiadvány, amely Magyarországon elsőként ad az érintett szülők számára közérthető útmutatást. A kiadvány IDE KATTINTVA elérhető magyar, angol, román, valamint szlovák nyelven is.

Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet:

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet 30 éves múlttal rendelkező szociális szolgáltatásokat nyújtó civil szervezet, amely Romániában, Szatmár és Máramaros megye területén fejti ki tevékenységét. A Caritas évente több ezer nehézségekkel küzdő embernek nyújt segítséget. Vállalt küldetését – a szükséget szenvedő személyek támogatását keresztény szellemben, nemzeti, vallási, faji, nemi vagy politikai megkülönböztetés nélkül, figyelembe véve a katolikus keresztény elveket – a változó politikai, gazdasági és társadalmi kontextusban is igyekszik maradéktalanul teljesíteni.
A szervezet által nyújtott szociális szolgáltatások palettája igen széles. A Caritas gyermekek és fiatalok, fogyatékkal élők és idősek számára nyújt szociális szolgáltatásokat, otthonukban látja el a 65 év feletti, krónikus betegségekben szenvedő szépkorúakat, valamint szociális segítséget és támogatást biztosít krízishelyzetben lévő személyeknek és családoknak.
A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet égisze alatt jelenleg 25 akkreditált szociális központ működik, melyek 2019-ben 2336 személyt láttak el.
Az edumodul.hu online korai fejlesztő platform létrehozásában, valamint az oktatási anyagok kidolgozásában a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet szatmárnémeti Szent József Rehabilitációs Központjának szakemberei is részt vettek.
Bővebb információkért látogasson el szervezetünk magyar nyelvű honlapjára: http://www.caritas-satumare.ro/hu/

Centrum Liberta

A Liberta Központban első sorban az intenzív rehabiltációs  foglalkozásokra összpontosítunk, többnyire a TheraSiut terápiát alkalmazva, melyek egy héttől négy hétig tartanak. A személyre szabott gyógy programot tapasztalt terapeuták állítják össze belépő vizsgálatok után. A 1,5 ó – 4,5 óráig terjedő programokat főleg a következő terápiákból állítjuk össze: TheraSuit, Bobath Metódus, APPP koncepció, Giger MD és támogató terápiákból: légzési-,orr, arc - , labda stimuláció,  snoezelen, bázikus stimuláció, SM rendszer, kinesiotejping, oxigénterápia, tőzegpakolás, propriostimuláció, neuromobilizáció, ergoterápia, Bioptron, EEG Biofeedback terápia. A terapeutáink további képzettségét megtalálják weboldalunkon: www.centrumliberta.sk
Az intenz9v kezelésre két éves kortól kerülhet be a gyermek. A központi idegrendszer károsodásával , lemaradt fejlődéssel és egyéb mozgáskorlátozással rendelkező gyerekekre összpontosítunk. Az intenzív kezelés végeztével a gyerekek a hősies teljesítményeikért oklevelet, könyvet vagy játékot kapnak, melyek örömet okoznak nekik. A szülők jelen lehetnek a kezelésen, ha szükséges, vagy kihasználhatják a várótermet, ahol rendelkezésükre ál TV, kis frissítő, vagy mint bónusz: ingyen masszázs. A központunk modern rehabilitációs eszközökkel van felszerelve, melyek többnyire külföldről származnak. Figyelemmel kísérjük az új trendeket a rehabilitáció terén, és fokozatosan fejlesztjük mi is szolgáltatásainkat. Rendelkezünk néhány olyan segédeszközzel, melyet kifejezetten nekünk gyártottak, egyediek. A rehabilitációs szolgáltatásokon kívül különböző szabadidős tevékenységeket szervezünk a családok számára, mint a gyereknap, Mikulás, karácsonyi esték.